Agencje pracy dla obcokrajowców

Zgodnie z raportem ZUS z listopada 2018 roku w Polsce płaci składki około 440 000 Ukraińców. Są to obywatele Ukrainy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie lub prowadzący działalność gospodarczą na terenie Polski. Ukraińców w Polsce może być więcej, ponieważ niektórzy mogą pracować na podstawie nieoskładkowanych umowach o dzieło.

Ukraińcy pracujący w Polsce

agencja pracy dla ukraińcówAgencje pracy działają na podstawie rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej o działaniu agencji pośrednictwa pracy oraz ustawy o pracownikach tymczasowych. Bardzo dobra sytuacja na polskim rynku pracy powoduje powstawanie agencji pracy dla obywateli Ukrainy. Agencje pośrednictwa pracy dla Ukraińców załatwiają wszystkie formalności związane z zatrudnianiem Ukraińców. Agencja pracy dla Ukraińców jest doskonałym pomysłem dla polskich firm, które borykają się z problemem braku rąk do pracy. Pracownicy z Ukrainy to nie tylko pracownicy niskiego szczebla tacy jak: pracownicy budowlani, pracownicy produkcji, czy pracownicy utrzymania czystości. Bardzo często Ukraińcy pracują w Polsce w takich zawodach jak: informatyk, inżynier budownictwa, czy tłumacz. Agencje pracy dla Ukraińców nie tylko załatwiają za pracodawcę wszystkie formalności związane z zatrudnieniem Ukraińców, ale także prowadzą doradztwo w zakresie hr. W Polsce agencji pośrednictwa pracy dla obcokrajowców jest coraz więcej. Tendencje na rynku pracy sprzyjają rozwojowi takich agencji.

Według prognoz Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami do 2030 roku Polska będzie potrzebowała do pracy 5 000 000 imigrantów. Taka liczba jest związana z bardzo dynamicznym rozwojem polskiej gospodarki. Bardzo duża część wyżej wskazanej liczby będą stanowili pracownicy z Ukrainy. Jest to spowodowane bliskością geograficzną i kulturową Polski i Ukrainy.