Bielizna dla kobiet

 

Ubranie jest czymś co nas w pewnym sensie określa, ale dotyczy to jedynie tej widocznej, zewnętrznej warstwy. To co każdy nosi pod spodem, jest znane tylko dla właściciela i najbliższej osoby. Wybór bielizny jest bardzo ważny, bo znajduje się ona najbliżej ciała. 

Modele bawełnianej bielizny

bielizna damska bawełnianaKobiety uwielbiają robić zakupy i większość z nich ma szafę pełną ubrań. Podobnie wygląda szuflada z bielizną, w której znajdują się modele do zakładania na co dzień i na specjalne okazje. Panie, które cenią wygodę i prostotę, najczęściej wybierają modele wykonane z bawełny, gdyż jest ona lekka, przewiewna i świetnie chłonie wodę, dzięki czemu nie powoduje odparzeń. Bielizna damska bawełniana może być zakładana pod każde ubranie, ponieważ dostępne na rynku modele mogą być gładkie i bez szwów. Jest to szczególnie ważne w przypadku majtek, ponieważ kobiety często zakładają obcisłe spodnie i spódnice, przez które mogłyby przebijać szwy na bieliźnie. Bawełniane staniki także mogą mieć gładką powierzchnię, albo być pokryte delikatną koronką. Bez względu na to, jaki wybieramy model bielizny, najważniejsze żeby dobrać odpowiedni rozmiar. Za małe figi mogą powodować otarcia i odparzenia, a zbyt obcisły stanik z za małymi miseczkami może się nawet przyczynić do deformacji biustu. W sklepach z bielizną pracują najczęściej doświadczone brafitterki, które pomagają kobietom w doborze odpowiedniego rozmiaru stanika i modelu, ponieważ nie każdy będzie pasował do każdej sylwetki i budowy. Takie usługi są bezpłatne, więc każda pani może z nich skorzystać.

Nie warto kupować bielizny bez przymierzania, ponieważ czasem miseczka jest dobra, a obwód pod biustem jest niedopasowany. Majtki i biustonosze są taką samą częścią garderoby jak spodnie, czy bluzka, więc także muszą być dobrze dopasowane pomimo, że ich nie widać.