Czym jest self publishing?

Zapewne wielu z nas pisze coś do szuflady i po cichu marzy o wydaniu własnej książki, czy zbioru wierszy. Wydanie książki kojarzy się nam z dużymi nakładami finansowymi i wieloma działaniami, których do końca nie rozumiemy. Dlatego potrzeba nam prostych instrumentów. 

Wydawnictwa ułatwiające samopublikowanie

self publishing wydawnictwoSamopublikowanie, czyli zjawisko znane również pod nazwą self publishing, jest stosunkowo nowe. Dziś dotyczy ono głównie rozpowszechniania swoich treści w internecie. Oczywiście koszty wydania swojej produkcji ponosimy sami. Użyliśmy słowa „produkcji”, ponieważ self publishing obejmuje również broszury, płyty, nagrania i oczywiście książki. Publikowanie własnym nakładem ogranicza się do jednorazowej wpłaty a rzecz wydawnictwa określonej kwoty, w ramach której na przykład książka jest profesjonalnie składania, dodaje się ewentualne grafiki lub ilustracje i kończy proces wydawniczy. Cena samopublikowania jest oczywiście nieporównywalnie niższa od wydania standardowej książki w znanym wydawnictwie. Zatem jeśli zainteresował nas self publishing wydawnictwo, jakie się tym zajmuje znajdziemy w internecie. W dodatku bez żadnego trudu, gdyż na rynku jest już naprawdę spora grupa firm, świadcząca usługi wydawnicze. Cały proces jest realizowany przez internet i nie ma potrzeby osobistego stawienia się w wydawnictwie. W internecie z łatwością natrafimy na wpisy osób, które zdecydowały się skorzystać z tego rozwiązania i zdecydowana większość komentarzy daje pozytywną rekomendację.

Do niedawna nie było możliwości samopublikowania, natomiast powszechny dostęp do internetu, cały „drukowany” świat wywrócił do góry nogami, nadając mu cyfrowe rysy. Wyszło to na korzyść wszystkim, o czym świadczy popularność takich rozwiązań jak audiobooki.