Dlaczego okrywamy basen folią?

Kąpiel w basenie w słoneczny dzień jest bardzo przyjemna. Jednak trzeba pamiętać o tym, że woda w basenie nie może być zbyt zimna, ponieważ możemy dostać szoku termicznego, więc lepiej zadbać o to, aby woda w basenie była w odpowiedniej temperaturze. Jeśli chcemy skupić promienie słoneczne na basenie, to możemy owinąć basen specjalną folią.

Dobrej jakości zwijacz

zwijacz do folii basenowejOkrywanie basenu folią ma tak naprawdę dwa zastosowania. Po pierwsze pomaga nam nagrzać wodę wewnątrz basenu w dużo krótszym czasie, ponieważ pomaga skupić na basenie promienie słoneczne. A po drugie umożliwia nam utrzymanie czystej wody przez dużo dłuższy czas. Taką folię możemy rozwinąć na basen w czasie, gdy z niego nie korzystamy, a jak chcemy skorzystać to taką folię zwijamy. Do zwijania folii możemy kupić sobie zwijacz do folii basenowej. Takie urządzenia używane są także na pływalniach publicznych. Są to urządzenia sprawdzone, które bardzo dobrze spełniają swoją funkcję. Za pomocą takiego zwijacza może w łatwiejszy sposób zwinąć całą folię. Folia zwinięta w ten sposób będzie w dobrej kondycji dużo dłużej, przez co posłuży nam dużo dłużej. Zwijacze wykonane są w bardzo solidny sposób. Do produkcji tego urządzenia wykorzystywane są dobrej klasy materiały. Dzięki temu mamy pewność, że zwijacz posiada dobrą żywotność, bez najmniejszych problemów przetrwa kilka, a nawet kilkanaście pełnych sezonów. Zwijacze dostępne są w różnych rozmiarach. Rozmiar powinniśmy dobrać zgodnie z ilością folii jaką zamierzamy zwinąć.

Tego rodzaju urządzenie możemy kupić za kwotę od trzystu do siedmiuset złotych. Jest to stosunkowo niska cena, zwłaszcza, że jest to zakup na długie lata. Zwijacz możemy kupić za pośrednictwem internetu, prosto ze strony producenta. Na zwijacz dostajemy kilkuletnią gwarancję.