Dokładny czas kluczem do zwycięstwa

Sport jest piękną dyscypliną. Jest to dyscyplina, w której każdy może się sprawdzić. Każdy z nas jest inny, każdy człowiek jest lepszy w innej dziedzinie. Sport ma wiele odmian, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Dokładny pomiar ważny na zawodach

pomiar czasu na zawodachJa szczególnie upodobałem sobie biegi krótkodystansowe. Trenuję od kiedy pamiętam. Każdego dnia wylewam pot na treningach aby stawać się coraz lepszym biegaczem. Rożnie rzeczy mają wpływ na to co osiągniesz w życiu. Zaczynając na odpowiednich uwarunkowaniach genetycznych poprzez dietę aż po trening i sprzęt. Każdy z tych czynników jest równie istotny w osiąganiu sukcesów. Szczególnie ważny jest charakter, który motywuje i pcha ludzi do sięgania po coś co wydawało się im nieosiągalne. Mam już za sobą kilka przegranych biegów. Każda przegrana motywuje mnie do dalszej pracy i stawania się coraz lepszym biegaczem. Wszystkie powyższe aspekty, które wymieniłem mogą się wydawać oczywiste. Nie każdy sobie zdaje jednak sprawę z tego jak ważny jest np. pomiar czasu na zawodach. Będąc biegaczem krótkodystansowym w biegach, w których biorę udział czasami wielkie znaczenie mają setne części sekundy. To w ułamku sekundy czasami decyduje się kto wygra a kto przegra. Każdy z nas nieustannie walczy z czasem. Ja jako sportowiec szczególnie odczuwam jego upływ. Dzięki dokładnemu pomiarowi sędziowie są w stanie zweryfikować kto faktycznie był lepszy i szybszy. Dzięki technologi pomiaru, która staje się coraz precyzyjniejsza czas jest po mojej stronie. Jeśli przegram to wiem, że przegrałem zasłużenie. Mój dziadek był również biegaczem. Kiedyś opowiadał mi jak odbywał się pomiar czasu za jego startów.

Można być pewnym, że w tamtych czasach niejednokrotnie zdarzały się pomyłki. Wygrywał zawodnik, który w rzeczywistości był o ułamek sekundy wolniejszy. Dzisiaj jestem pewien, że pomiar jest wykonywany dokładnie a jedyne co dzieli mnie od reszty biegaczy to moja wartość sportowa.