Dzierżawa automatów vendingowych

 

Wielu przedsiębiorców, którzy prowadzą niewielkie sklepy, zastanawiają się nad poszerzeniem swojej działalności niskim kosztem. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wprowadzenie do sprzedaży maszyny vendingowej, która działa samoobsługowo. 

Warunki dzierżawy automatów

dzierżawa automatówNa początku trzeba wyjaśnić czym są omawiane automaty, ponieważ są one u nas popularne dopiero od kilku lat. Mianowicie automat vendingowy jest nowoczesnym urządzeniem do sprzedaży produktów spożywczych, napojów i nie tylko, bez udziału ludzi. Oznacza to, że właściciel, lub osoba korzystająca z takiej maszyny, jedynie uzupełnia w niej towar, a klienci sami dokonują w niej zakupu. Firmy specjalizujące się w ich rozprowadzaniu na terenie Polski, oferują możliwość zakupu nowej maszyny, jej wynajęcia, lub dzierżawy. Cena nowej maszyny, to koszt od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, więc jest to spory wydatek dla małych przedsiębiorców. Dzierżawa automatów jest bardzo elastyczną ofertę, dzięki której przedsiębiorcy łatwiej rozkręcić biznes w nowej formie sprzedaży. Firmy wydzierżawiają klientom automaty, za które pobierają comiesięczny czynsz w określonej wysokości. Natomiast osoba dzierżawiąca urządzenie, zobowiązuje się do ponoszenia kosztów z tytułu jej napraw, oraz może uzyskiwać z niej zysk przez prowadzenie sprzedaży. W ofercie dostępne są maszyny do sprzedaży gorących napojów, słodkich i słonych przekąsek, zimnych napojów w butelkach i puszkach oraz mieszane automaty z wbudowanymi agregatami.

Coraz więcej osób decyduje się na wydzierżawienie automatu, ponieważ nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. Jedynie musi opłacić miesięczny czynsz i zakupić asortyment jakie będzie w automacie oferowany potencjalnym klientom.