Fenomenalny styl skandynawski w domu

Jeśli myślimy o zmianach w naszym domu to powinniśmy zaintrygować się stylem skandynawskim. Przybył on do nas z państw północnych, w których większość roku nie jest zbyt jasno w pomieszczeniach. W związku z tym króluje tutaj biel. Dlatego i w Polsce może być to doskonały wybór, gdyż u nas również większość roku nie ma wiele słońca.

Doskonały dom w stylu skandynawskim

stół skandynawskiWszyscy mamy odmienne gusta, jednak lubimy też jak w naszym domu jest dużo miejsca i jest przejrzyście. W związku z tym coraz częściej decydujemy się na styl skandynawski, ponieważ fenomenalnie wpasowuje się w klimat jaki mamy w Polsce. Biel doskonale rozjaśni nasze pomieszczenia, a dodatki takie jak masywny drewniany stół skandynawski dodadzą mu nieco charakteru. Liczy się to, aby nie przesycać pomieszczenia dodatkami, a jedynie wybierać praktyczny asortyment. Mimo to coraz częściej w nurcie skandynawskim widuje się złoto. Najczęściej na ramach obrazów czy dekoracji, jednak meble powoli też mają niewielkie akcenty. Nie jest ich zbyt dużo, gdyż może to przez przypadek wejść w styl glamour. Dodatkowo styl ten dzieli się na kilka odmian, dzięki czemu możemy doskonale zdecydować, która wersja do nas przemawia bardziej. Między innymi wyróżnia się na chwilę obecną styl gustawiański, new nordic, a także skandic chic czy dark chic. Każdy z nich łączy w sobie elementy bieli wraz z innymi wyróżniającymi je dodatkami.

Jednym z ciekawszych i prostszych stylów urządzania mieszkań, a dodatkowo bardzo pożądanym, jest styl skandynawski. Powiększa on optycznie nasze pomieszczenia, a także sprawia, iż wszystko wygląda schludnie oraz niczym z katalogu. Mimo to jest to doskonałą opcja, gdy w naszych pomieszczeniach jest ciągle dosyć ciemno i chcemy je znacznie rozjaśnić bielą.