Filmy timelapse jako wsparcie dla dewelopera

 

Sprzedaż lokali, które dopiero powstają to pomimo zapotrzebowania na rynku wciąż ogromne wyzwanie dla deweloperów. Od pewnego czasu sięgają oni po filmy timelapse pokazujące w efektowny sposób etapy powstawania budynku od fundamentów po prace wykończeniowe.

Metoda poklatkowa sprzedaje domy

film timelapseSposób produkcji filmów metodą poklatkową znaną pod angielską nazwą timelapse, polega na zrobieniu kilkuset, a nawet kilku tysięcy fotografii aparatem umieszczonym przez cały czas w jednym miejscu, a następnie zmontowanie ich i ukazanie zmian jakim poddana została dana okolica. Firmy sprzedające nieruchomości wykorzystują film timelapse jako promocję swojej inwestycji. Na rynku istnieje możliwość wynajęcia kamerki umieszczonej w odpowiednim punkcie obserwacyjnym, który obejmuje cały teren inwestycji. Zdjęcie jest wykonywane z określoną częstotliwością przez cały okres trwania prac, tak aby ukazać ogrom zmian na działce i podkreślić końcowy efekt. Po zakończeniu prac nad inwestycją właściciel kamerki wybiera zdjęcia ukazujące najbardziej znaczące zmiany i montuje film, na którym inwestycja wygląda jakby budynek rósł w oczach. Tego typu produkcje są bardzo efektowne i nawet osoby niezainteresowane zakupem śledzą z zainteresowaniem zmieniający się obraz osiedla. Takie zaangażowanie bardzo dobrze wpływa też na wyniki sprzedażowe deweloperów udostępniających wraz z ofertą odpowiednio przygotowane materiały wizualne wykonane metodą poklatkową.

Z metody poklatkowej bardzo często korzystają również początkujące kosmetyczki aby urozmaicić portfolio. Filmy timelapse to świetna metoda pokazania zmian jakich dokonują podczas metamorfoz swoich klientek. Taki film umieszczony w serwisie społecznościowym notuje kilkukrotnie więcej odsłon niż inne treści.