Grill z pokrywą czy bez?

 

Wiele osób, które pierwszy raz decydują się na zakup grilla, zastanawia się nad tym, czy lepiej wybrać grilla z pokrywą, czy bez pokrywy. Kiedyś mogliśmy spotkać tylko i wyłącznie grille otwierane, ale od kiedy ktoś wymyślił grilla z pokrywą, to praktycznie każdy decyduję się na takie rozwiązanie. Możemy wtedy jest znacznie szybciej przygotowywać potrawy.

Łatwość czyszczenia grilla od Webera

weber grill - cenaOprócz tego, że grill Weber jest wykonany z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, to dodatkowo wszystkie elementy takiego grilla są bardzo łatwe w czyszczeniu. Możemy pozbyć się zastygłego tłuszczu, a także resztek jedzenia. Są również takie grille, które możemy rozebrać na części i umyć po prostu w zmywarce, dzięki czemu jeszcze szybciej wyczyścimy cały grill. Nie powinniśmy również zapominać o dodatkach, jakie posiadają Weber grill – cena najczęściej uzależniona jest od wielkości grilla, którego chcemy zakupić. Grill może zostać wzmocniony dodatkowo konstrukcją, a także posiadać specjalne antypoślizgowe nóżki, gdy chcemy postawić grilla na balkonie albo też na tarasie lub w ogrodzie. Grille elektryczne są również bardzo proste w obsłudze, ponieważ wystarczy je podłączyć do prądu i już możemy cieszyć się grillowanymi potrawami. Najtańszy model grilla elektrycznego zakopiemy już za około 200 zł, ale kiedy chcemy zakupić większy rozmiar, na którym będziemy mogli przygotowywać więcej potraw jednocześnie, to warto wydać około 600 zł.

Na polskim rynku możemy znaleźć również grille, które kosztują nawet i 5000 zł, ale są one przystosowane do branży gastronomicznej, ponieważ można na nich przygotowywać wiele potrafi jednocześnie. Dzięki temu, że posiadają aż 2 piekarniki, to można tam przygotowywać dwie różne potrawy o różnych temperaturach. Ułatwia to proces przygotowania mięs oraz warzyw czy owoców.