Kiedy mogą się przydać taśmy suwakowe?

Popsuty suwak w kurtce czy plecaku to najczęstsza przyczyna wymiany tego typu przedmiotów. Nie zawsze jednak zepsucie się suwaka musi być równoznaczne z koniecznością wymiany odzieży czy kurtki. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby taki zepsuty suwak wymienić.

Czym są taśmy suwakowe?

taśma suwakowaJednym z głównych powodów wymiany torebki na nową jest zepsucie się w niej suwaka. Jak się  jednak okazuje zepsucie się zamka błyskawicznego nie zawsze oznacza, że daną torebkę należy wyrzucić – suwak można bowiem samodzielnie wymienić. Potrzebna będzie do tego taśma suwakowa oraz odrobina umiejętności krawieckich. Wymiana taśmy suwakowej jest znacznie prostsza, niż samego suwaka, z tego też względu wiele osób rekomenduje właśnie ten sposób naprawiania torebki. Taśma suwakowa jest najczęściej wykonana z wytrzymałych tworzyw sztucznych, a na niej znajduje się przyszyty, w pełni sprawny suwak. Ważne, by suwak na taśmie był wykonany z metalu, dzięki czemu nie trzeba będzie wymieniać go na nowy zbyt szybko – suwaki metalowe psują się znacznie rzadziej niż te plastikowe. Taśmy suwakowe są dostępne w wielu różnych kolorach, dzięki czemu jeszcze łatwiej jest je dopasować do rodzaju odzieży, w której suwak chcemy wymienić. Są wiec taśmy dostępne w kolorze czarnym, idealne do użycia w torebkach, czy eleganckich płaszczach, jak i te w żywych, intensywnych kolorach, idealne do stosowania w odzieży i obuwiu dla dziecka. Ważne jest jednak, że przeszycie taśmy suwakowej jest czynnością bardzo prostą, z czym poradzi sobie każdy z nas.

Suwaki, które są montowane fabrycznie psują się bardzo często, przez co warto zastanowić się nad ich wymianą. Obecnie można dokupić sam zamek błyskawiczny, lub też suwak wraz z taśmą, na której się znajduje. Ten drugi rodzaj jest znacznie łatwiej wymienić.