góry

Kudowa-Zdrój idealne miejsce na wypoczynek

Na polskiej mapie miejscowości wypoczynkowo-uzdrowiskowych wysoką pozycję zajmuje Kudowa Zdrój. Szerszej publiczności jest znane, jako miejscowość uzdrowiskowa.

Największą popularnością cieszą się wody lecznicze, których źródła znajdują się Parku Zdrojowym. Większość hoteli oferuje salony odnowy biologicznej.  Dodatkową atrakcją dla wypoczywających w miejscowości Kudowa Zdrój jest sierpniowy Festiwal Moniuszkowski. Oprócz tego warto spędzić urlop przemierzając cudowne piesze wędrówki. Najpopularniejszy jest szlak prowadzący do Błędnych Skał położonych na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Obfituje w bardzo wąskie przejście na szerokość kilkudziesięciu centymetrów. To prawdziwa gratka dla miłośników przygody. Z Kudowy Zdroju wiedzie do niego szlak czerwony. Wybierając tę trasę po drodze warto odwiedzić Kaplicę Czaszek w Czermnej położoną w odległości około kilometra od centrum miasta. W niewielkim budynku wyeksponowanych jest ponad 20 tysięcy ludzkich czaszek i kości. Aż 3 tysiące umiejscowiono na ścianach i suficie. To z kolei propozycja dla osób, które lubią mroczne klimaty. Przeżycie z gatunku horrorów. Wrażenie jest niesamowite – wszędzie spoglądają na zwiedzających czaszki. W pierwszej chwili można się przestraszyć. Ale to tylko przez chwilę.

Jest to, bowiem jeden z trzeci, co do wielkości tego typu obiekt na Starym Kontynencie. I na pewno chociażby w tego powodu warto go odwiedzić i podziwiać jego znakomitości. Nic tylko korzystać z tej możliwości już teraz. Na pewno będzie to korzystne.