Nowoczesny system chowanego węża

 

W sklepach ze sprzętem domowym znajdziemy dziesiątki modeli klasycznych odkurzaczy, które ma w domu prawie każdy z nas. Jedak w dużym domu, taki sprzęt będzie mało wydajny. Z tego względu lepiej pomyśleć na zakupem centralnego odkurzacza. 

Czy chowany wąż jest koniecznością?

system chowanego wężaNa zakup centralnego odkurzacza decydują się klienci, którzy mają domy o dużym metrażu, ponieważ na takich powierzchniach ich zakup jest opłacalny. Jego montaż wymaga niewielkiego remontu, więc zajmują się nim profesjonaliści. W nowoczesnych modelach zamontowany jest system chowanego węża, który sprawia, że sprzątanie jest jeszcze prostsze. Sam odkurzacz jest na stałe montowany na ścianie w piwnicy, pomieszczeniu gospodarczym, lub na strychu, natomiast instalacja i wąż są chowane w ścianach i pod podłogą. Dzięki temu, jedynym widocznym elementem centralnego odkurzacza są niewielkie gniazdka, z których się wyciąga wąż ssący. Jego długość może być dowolna, dzięki czemu w każdej chwili można wyciągnąć tyle węża ile akurat jest na potrzebne. Do węża należy podłączyć aluminiową rurę z kompletem kocówek do sprzątania parkietów, paneli, dywanów, czy wykładzin. Nie ma kabla zasilającego, więc nie musimy się martwić ciągłym przełączaniem przewodu z gniazdka do gniazdka. Samo wyciąganie i chowanie węża jest automatyczne przy pomocy jednego przycisku. W zależności od modelu, można zamontować od sześciu do nawet dziesięciu gniazdek z wężem, a więc wystarczą one na wysprzątanie pomieszczeń do ponad pięciuset metrów kwadratowych.

Sprzedażą takich odkurzaczy zajmują się specjalistyczne sklepy współpracujące z producentami, lub sami producenci prowadzą sprzedaż detaliczną. Na same odkurzacze udzielana jest dziesięcioletnia gwarancja, natomiast na akcesoria trzyletnia gwarancja.