Ochronne czepki zapobiegają wypadaniu włosów

Przestrzeganie przepisów BHP w pracy jest ważnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo i higienę pracowników. Elementy ochronne i higieniczne dobierane są na podstawie pełnionej funkcji i panujących warunków. Jednorazowy czepek ochronny skutecznie zabezpiecza włosy przed przemieszczaniem się, jednocześnie świetnie trzymając się na głowie dzięki wszytej gumce.

Istotny element higieny stanowiskowej

czepek harmonijkaFlizelinowy czepek przeznaczony jest do użytku w środowiskach, gdzie panują podwyższone przepisy,odnośnie wymagań higienicznych. Z tego względu dobrze sprawdza się w służbie zdrowia czy laboratoriach. Przydatny jest również w gastronomii, ponieważ doskonale chroni przed wypadaniem włosów. Jednorazowy czepek harmonijka wykonany jest z syntetycznego materiału, którym jest 100 procentowy polipropylen, o gramaturze 12 gramów na jeden metr kwadratowy. Cechuje się przy tym delikatnością i lekkością, a tym samym nie jest odczuwany podczas noszenia. Dodatkowo jest wzbogacony w ściągającą gumkę, która wpływa na dopasowanie się do kształtu głowy. Zaletą tego typu produktu jest to, że po złożeniu w harmonijkę zajmuje niewiele miejsca. Wpływa to na łatwość w transportowaniu i przechowywaniu. Czepki harmonijkowe wykonane są z włókniny polipropylenowej, która charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i odpornością. Włóknina polipropylenowa posiada również doskonałe właściwości przepuszczające powietrze. Jednorazowe czepki harmonijkowe mogą być stosowane w miejscach słabo wentylowanych.

Podsumowując, jednorazowe czepki typu harmonijka pomimo swojej prostoty posiadają szereg zalet. Przede wszystkim zapobiegają wypadaniu włosów i umożliwiają utrzymanie higieny w gabinetach kosmetycznych, laboratoriach, salonach odnowy biologicznej, a także w gastronomii lub szpitalach. Dzięki swoim właściwościom są istotną składową stroju ochronnego.