Organizacja wesela bez stresu

W życiu wielu kobiet nadchodzi taki dzień, gdzie ten jedyny, ukochany, postanawia się oświadczyć. W pierwszej chwili radość, nawet do łez, a następnie, po kilku dniach, zderzenie z rzeczywistością. To ile pracy wymaga przygotowanie ślubu i wesela jest nie lada wyzwaniem.

Perfekcyjnie zaplanowane wesele

sukienki na wesele duże rozmiaryPrzede wszystkim bez paniki. Należy wszystko na spokojnie przemyśleć, zacząć od miejsca w jakiej będzie odbywała się uroczystość. Zwykle wybierane jest miasto panny młodej. Jeśli ma być to ślub kościelny należy wybrać kościół oraz umówić się na spotkanie księdzem, który poprowadzi ceremonię. To, w jakiej sali będzie wesele powinno poprzedzić mniej więcej określenie liczby gości, która ma się pojawić. Dzięki temu z góry będzie wiadomo jak dużej sali należy szukać, obszar poszukiwań będzie choć trochę zawężony. Popularne jest aby wesele organizowane było z motywem przewodnim, lub chociaż w konkretnych kolorach. Zapewni nam to spójność dekoracji, zaproszeń oraz dodatków do strojów. Kwiaty są bardzo istotnym elementem a ich cena często zależy od sezonu. Warto postawić na te rośliny, które są ogólnie dostępne w miesiącu naszego ślubu. Na przykład w marcu będą to tulipany. Dla tych, którzy biorą ślub na przełomie lutego i marca odradzane jest wybieranie róży, dlatego że walentynki podnoszą znacznie ich cenę. Dopiero następnym etapem jest poszukiwanie kreacji dla Pana i Panny młodej. Mężczyzna, dzięki temu że ma mniejszy wybór, prawdopodobnie zdecyduje się na coś szybciej niż kobieta. Ilość krojów i stylów sukien ślubnych potrafi zaskoczyć. W dodatku wszystko można odpruć lub doszyć. Poszukując sukienki na wesele duże rozmiary może być ciężko znaleźć, ale nie jest to niemożliwe. Obecnie wiele salonów dysponuje dużą ilością opcji nawet na panie o okrąglejszych kształtach.

W Polsce ślub organizuje się ponad rok. Czas oczekiwania na fotografów czy wolne sale weselne to nawet dwa lata. Dla par, które śpieszą się aby stanąć przed ołtarzem polecane jest by przejrzeli aukcje w internecie. Często można odkupić już zorganizowane wesele od pary, której coś nie wyszło. Jednak w całym tym zgiełku nie można zapominać, że najważniejsze w tym dniu są miłość i dobra zabawa.

Opublikowane w Moda