Prawidłowe użytkowanie masażerów do kręgosłupa

 

Aby zadbać o zdrowie kręgosłupa absolutną podstawą jest dobry materac. Jednak jeśli go nie masz, a tymczasowo nie stać Cię na to, by go wymienić, powinieneś zainwestować w masażer. Odpowiednio wykonywane masaże pozwolą Ci zachować pełnię zdrowia, a także zapomnieć o odczuwaniu dyskomfortu podczas wstawania, chodzenia i innych czynności codziennych.

Jak używać masażera do kręgosłupa?

masażer do kręgosłupaWarto poruszyć tematu prawidłowego użytkowania tego urządzenia. Masażer do kręgosłupa powinien być wykorzystywany dwa razy dziennie. Pierwszy raz użyj go tuż po wstaniu z materaca. Masuj swój kręgosłup przez około dwadzieścia minut. Jeśli nie masz czasu na wykonywanie masażu masażerem manualnym, zastanów się nad automatycznym. Podczas masażu będziesz mógł zjeść śniadanie, ubrać się lub umyć zęby. Masażer ma rozluźnić Twój kręgosłup po całonocnym śnie. Drugi raz z masażera skorzystaj po kąpieli. Zadbaj o to, aby gorąca woda ogrzała Twoje kręgi. Dopiero później zacznij masować. Ma to rozbić wszelkie napięcie, które powstało w wyniku dnia. Nawet jeśli nie był on dość intensywny i spędziłeś go na relaksie, warto jest zrobić masaż. Spięcia mogą powstać podczas bardzo małego wysiłku, takiego jak niewygodna pozycja na fotelu. Masażery bardzo pomagają w zachowaniu dobrej kondycji kręgosłupa na długie lata. Wiele osób przekonało się o tym i stosuje masażery każdego dnia.

Skoro za niewielką cenę możesz zadbać o swoje plecy, to powinieneś to zrobić. Takie urządzenia pomagają w niwelowaniu wady postawy. Będzie przydatny dla osób, które dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej. O dziwo, pracownicy fizyczni mają bardziej zadbane kręgosłupy, mimo podnoszonych ciężarów. Jeśli pracujesz w biurze lub jesteś kierowcą, to nie zastanawiaj się długo nad tym zakupem.