Projektuję rozwiązania informatyczne dla firm

Tworzenie oprogramowanie

Odkąd wiele przedsiębiorstw przekonało się, że komputer i Internet to ich sprzymierzeńcy, to powstało zapotrzebowanie na osoby, które znajdą się na programowaniu. Informatyka nie jest prostym kierunkiem studiów, a kodowania trzeba się czasem uczyć latami, żeby być biegłym w tej dziedzinie. Mało jest osób, które wiedzą jak tworzyć oprogramowanie na zamówienie, a ja tę niszę wykorzystuję.

Projektowanie i tworzenie oprogramowania dla firm to moja pasja

Tworzenie oprogramowanieOd kiedy dostałam swój pierwszy komputer lubiłam się nim bawić. Na początku interesowały mnie tylko gry, kolorowanki i zgadywanki, ale z czasem chciałam sama tworzyć sobie obrazki do kolorowania i zagadki dla moich koleżanek, ale nie wiedziałam jak. Trudno było się spodziewać, że zainteresuje mnie tworzenie oprogramowania dla firm czy podobne zajęcia. Kiedy podrosłam, a w szkole zaczęli uczyć nas podstaw obsługi komputer byłam w siódmym niebie. Na początku się trochę nudziłam, bo już znałam edytory tekstów, Excela i PowerPointa, ale potem przyszły ciekawsze zagadnienia, jak tworzenie prostych stron internetowych. Jeszcze w szkole średniej zainteresowały mnie systemy informatyczne dla firm. Wiedziałam, że firm są lepszym rynkiem zbytu niż klienci indywidualnie i dlatego postanowiłam obrać tę ścieżkę kariery. Coraz łatwiej jest założyć własny biznes, a każdy na pewno będzie chciał, żeby wszystko szło mu gładko. Rozwiązania informatyczne dla firm mają im w tym pomóc. Staram się, żeby każdy program odpowiadał w pełni potrzebom klienta. W kwestiach estetycznych zawsze konsultuję się ze znajomym grafikiem komputerowym, który wie więcej na ten temat, ale kodowaniem zajmuje się sama.

Na początku zawsze odbywam rozmowę z klientem na temat tego czego oczekuje, w czym mój program miałby mu pomóc, jaką branżą się zajmuje i jakie czynności mają być ułatwione dzięki systemowi informatycznemu. Wtedy mogę dopiero zabrać się za tworzenie oprogramowania dla firm. Moja praca daje mi wiele satysfakcji, szczególnie kiedy klienci dzwonią do mnie potem i mówią ile udało im się zrobić, ponieważ zaoszczędzili tyle czasu, który spożytkowali na rozwój swojego przedsiębiorstwa.