zabawki

Rozwój małego dziecka i zabawki Haba.

Od dawna wiadomo, że małe dzieci uczą się przez zabawę. Producenci zabawek, aby wyjść naprzeciw potrzebom dzieci prześcigają się w pomysłach na unowocześnianie swoich produktów. Współczesne zabawki, nie tylko służą do zabawy, ale maja równocześnie edukować. Stąd pomysł na produkowanie zabawek edukacyjnych.

Jednym z producentów zabawek tego typu jest firm Haba. Założona ona została w tysiąc dziewięćset trzydziestym ósmym przez Eugena Habermaass i Antona Egela. Początkowo firma zajmowała się produkcją drobnych wyrobów z drewna. Obecnie jest to jedna z najbardziej rozpoznawanych marek zabawek i mebli dziecięcych. Firma Haba szczególną uwagę przykłada do bezpieczeństwa swoich zabawek oraz właściwej stymulacji przez nie rozwoju małego dziecka. Zabawki Haba charakteryzuje bogata kolorystyka oraz atrakcyjne wzornictwo. Wśród zabawek edukacyjnych tej firmy wymienić można abecadła, poruszające się zwierzaki różnobarwne klocki, sortery, kolorowe nawlekanki oraz całą gamę gier.

Podczas zabawy tego typu zabawkami małe dziecko ćwiczy swoją wyobraźnię i kreatywność. Ich różnorodne kształty i barwy pobudzają rozwój prawie wszystkich zmysłów dziecka. Kontrastowe kolory usprawniają zmysł wzroku i usprawniają spostrzegawczość, natomiast ciekawe kształty dodatkowo wpływają na zmysł dotyku. Podczas zabawy dziecko prawie całkowicie zapomina o istniejącym dookoła świecie i przenosi się w kolorowy świat zabawy i przygód.