Zaprojektowanie sklepu online

 

Jeżeli chcemy prowadzić działalność handlową w internecie, to musimy założyć sklep internetowy. Niektórzy sprzedawcy korzystają z gotowych platform sprzedażowych, ale sprzedawanie na nich wiąże się z płaceniem prowizji.

Ile kosztuje zaprojektowanie sklepu internetowego?

projektowanie sklepów internetowychKorzystanie z własnego sklepu jest tańsze od gotowych platform skupiających dziesiątki, a nawet setki sprzedawców. Ponadto mamy w nim pełną kontrolę nad jego wyglądem i sposobem działania. Projektowanie sklepów internetowych jest usługą świadczoną przez wiele firm informatycznych lub nawet twórców programów dedykowanych sprzedawcom online. Kupując gotowe oprogramowanie sklepu, możemy liczyć na pomoc fachowców w ustawieniu sklepu i dopasowaniu go do własnych potrzeb. Najczęściej dysponują oni kilkunastoma szablonami, na których opiera się ich wygląd. Gotowe sklepy są najczęściej połączone z programem magazynowym, a nawet księgowym dzięki czemu właściciel może wszystko robić samodzielnie. Możemy też zlecić utworzenie sklepu freelancerowi zajmującemu się informatyką po godzinach. Taka osoba może dla nas wykonać sklep online od podstaw zgodnie z naszymi zaleceniami. Znajomość kody HTML jest niezbędna przy projektowaniu sklepów internetowych, bo jest to język, który widzą przeglądarki internetowe. Dobrze zaprojektowany sklep będzie działał intuicyjnie i nie będziemy mieli problemów z jego obsługą od strony administracyjnej. Ewentualne późniejsze zmiany w wyglądzie sklepu, będziemy musieli samodzielnie wprowadzać.

Cena za zaprojektowanie sklepu zależy do jego wielkości, ilości podstron, kategorii i zdjęć, które trzeba będzie załadować na stronie. Każda firma ma swój indywidualny cennik, ale w większości przypadków stworzenie średnio dużego sklepu, kosztuje około półtora tysiąca złotych.