Zmywarki z wyparzarką

 

Myjąc naczynia ręcznie, nie zawsze jesteśmy w stanie wyczyścić je dokładnie, ponieważ niektóre zabrudzenia wymagają namaczania, albo skrobania. Stosując profesjonalną zmywarkę do naczyń, nie mamy tego problemu, bo jest ona zaawansowana technologicznie. 

Jak działają zmywarki z funkcją wyparzania?

zmywarka gastronomiczna z wyparzarkąObecnie coraz więcej osób posiada w domu zmywarkę, ponieważ znacznie ona ułatwia prace wykonane w kuchni i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Wystarczy mieć dwa komplety naczyń, aby w momencie mycia jednej partii, móc korzystać z pozostałych. Jednak nie tylko w domu stosujemy takie sprzęty, ale także w restauracjach, barach, czy kawiarniach. W lokalach gastronomicznych często jest zmywarka gastronomiczna z wyparzarką, ponieważ pozwala na dokładne mycie naczyń wraz z ich sterylizacją, która jest niezbędna w publicznym miejscu. Podstawową funkcją zmywarki jest mycie, ale także wyparzania i nabłyszczanie. Zmywarki łączące te trzy funkcje, są uznawane za idealne, bo zapewniają kompleksowe mycie. Na wyposażeniu posiadają filtr powierzchniowy, dwie pary ramion płucząco – myjących, jelitkowy dozownik płyny myjącego i nabłyszczającego oraz zestaw koszy na talerze, szklanki, garnki i butelki. Zmywarki pobierają bardzo niewiele wody do całego cyklu mycia i płukania w porównaniu do klasycznego, ręcznego mycia. Do wyboru jest kilka programów myjących, dzięki czemu można jeszcze skuteczniej myć delikatne naczynia, czy mocno zabrudzone garnki. Po skończonym cyklu mycia i płukania, naczynia są gotowe do użycia.

Naczynia w domowym użytku nie muszą być wyparzane, ponieważ tylko określona ilość osób z nich korzysta. Jednak w punktach gastronomicznych powinny być wyparzane, ponieważ mogą się na nich gromadzić niebezpieczne bakterie po klientach.